Yöneticilerimiz

 
Cansel Şirin Yazıcı Genel Müdür, FRICS

1971 yılı doğumlu Yazıcı, Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde yapmış ardından da Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü Sermaye Piyasaları ve Borsa Bölümünde yüksek lisansını bitirmiştir.

Yazıcı uzun yıllar boyunca yabancı gayrimenkul şirketlerinde çalışmış, daha sonra Değerleme sektörünün Türkiye’de yasalaşması ile kariyerine bu sektörde devam etmiştir. Yazıcı 2008 senesinde EVA Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık AŞ adı ile kendi işini kurmuştur. EVA bugün, gayrimenkul değerleme ve danışmanlık, fizibilite çalışmaları ve pazar araştırmaları konusunda Türkiye’nin en önde gelen itibarlı şirketlerinden biridir.

Yazıcı, Eva’nın Yönetici Ortağı ve Genel Müdürüdür. Kendisinin Türkiye’de Gayrimenkul Yatırımları, geliştirme, danışmanlık ve değerleme alanında 31 yıllık iş tecrübesi bulunmaktadır. Yazıcı, ülkemizin ilk Sermaye Piyasası Kurulu Değerleme Lisanslı Uzmanlarından olup, aynı zamanda uluslararası bir mesleki unvan olan FRICS unvanına sahiptir. Ayrıca 2019 yılı itibariyle ‘RICS Registered Valuer’ ünvanına sahiptir.

Yazıcı, Değerleme Uzmanları Derneği(DUD) Kurucu üyesi olup 6 yıl Yönetim Kurulu Üyeliğini ve 2 yılda Lisanslı Değerleme Şirketleri Birliği Derneği (LideBİR) Kurucu Başkanlığını sürdürmüştür. Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği ilk Yönetim Kurulunda görev almış olan YAZICI, sektörün lider kurumlarından Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği’ in de (GYODER) 2 dönem İcra Kurulu üyeliği yapmıştır. Şu anda ise Lidebir’ in Yönetim Kurulu üyesidir.

Yazıcı değişik kurum ve kuruluşlarda, üniversitelerde gayrimenkul, gayrimenkul değerleme ve proje değerleme üzerine çeşitli dersler vermekte, değişik basın yayın organlarında ve platformlarda Değerleme ve Gayrimenkul üzerine yazılar yazmaktadır. Gayrimenkul sektörü ile ilgili yayınlanmış bir kitabı da bulunmaktadır.

 
Özdil Şahin Genel Müdür Yardımcısı, Proje Değerleme ve Danışmanlık, MRICS

Eva Gayrimenkul Değerleme şirketinde Proje Değerleme ve Danışmanlık Departmanından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. EVA’nın kuruluşundan bu yana şirketin yönetim kadrosunda yer almaktadır.

İstanbul Teknik Üniversitesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümünden lisans ve yüksek lisans derecesi bulunmaktadır.

Şehir Planlama, gayrimenkul/proje değerleme ve danışmanlık konularında toplam 23 yıllık bir iş tecrübesine sahiptir.

2000 senesinde Alp Mimarlar’da başladığı çalışma hayatına 2001 senesinde PLARD Şehir Planlama, Araştırma ve Danışmanlık şirketinde devam etmiştir.

2005-2008 döneminde TSKB Gayrimenkul Değerleme’de görev almış; proje değerleme, proje fizibiliteleri ve nitelikli gayrimenkul değerleme çalışmalarının yürütüldüğü Özel Projeler Departmanı’nda Yöneticilik görevini üstlenmiştir.

Şahin, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) lisanslı değerleme uzmanıdır. Değerleme Uzmanları Birliği (TDUB) üyesidir. Ayrıca kendisi değerleme alanında uluslararası önemli bir yetki lisansı olan MRICS unvanına da sahiptir. Ayrıca 2019 yılı itibariyle ‘RICS Registered Valuer’ ünvanına sahiptir.

Şahin‘in basılmış İngilizce-Türkçe Türkçe-İngilizce Gayrimenkul Terimleri Sözlüğü bulunmaktadır.

 
Zuhal Balsarı Genel Müdür Yardımcısı, İş Geliştirme

EVA Gayrimenkul şirketinde Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

SPK Lisanslı Değerleme Uzmanı olup Gayrimenkul ve Proje Değerleme, Ekip Yönetimi, Değerleme Konusunda uzun yıllardır sektörde çalışmaktadır.

Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Lisans programından mezundur.

23 yıllık Gayrimenkul Sektörü tecrübesi bulunmaktadır. Sektörde çalışılan süre içinde yer seçimi, değerleme, proje analizleri, değerlendirme ve şerefiyelendirme çalışmaları, piyasa etütleri ve halka arz değerleme işlemlerinde çalışmıştır.

1999 yılında Turyap Gayrimenkul Değerleme A.Ş.'de başladığı çalışma hayatına 2003 yılında TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş.'de yönetici olarak devam etmiştir. TSKB'de çalıştığı süre boyunca birçok yatırım projesi, halka arz, özelleştirme kapmasında gayrimenkul değerleme ve geliştirme çalışmalarında görev almıştır. 2008 yılında Standard Ünlü Menkul Değerler A.Ş.'de Müdür olarak görev almıştır. 2011 yılı itibariyle Eva Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş.'de çalışmaya başlamıştır. Halen görevini devam ettirmektedir.

2004 yılı Sermaye Piyasası Kurulu tarafından verilen lisansı alarak Lisanslı Gayrimenkul Değerleme Uzmanı olmuştur. Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği'nde (TDUB) 2 yıl boyunca Yönetim Kuruluğu üyeliği yapmıştır.

Gayrimenkul sektörü konusunda bir çok köşe yazısı ve makalesi bulunan Zuhal Balsarı Kadir Has Üniversitesi Gayrimenkul Varlık Değerleme programında, DUD, Lidebir, mühendislik odaları, banka gibi bir çok kurum ve kuruluşta değerleme ve gayrimenkul üzerine eğitimler vermiştir.

 
Özhan Yurtseven Genel Müdür Yardımcısı, Teknik Departman

Özhan Yurtseven, EVA Gayrimenkul şirketinde Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

SPK Lisanslı Değerleme Uzmanı olup, İnşaat İzleme, Hakediş Kontrol, Satınalma Denetimi Hizmeti, Ekip Yönetimi ve Değerleme konusunda uzun yıllardır sektörde çalışmaktadır.

Kocaeli Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Lisans programından mezundur.

22 yıllık Gayrimenkul Sektörü tecrübesi bulunmaktadır. Sektörde çalışılan süre içinde yer seçimi, değerleme, proje analizleri, değerlendirme ve şerefiyelendirme çalışmaları, İnşaat İzleme, Hakediş Kontrol, Satınalma Denetimi Hizmeti, piyasa etütleri ve halka arz değerleme işlemlerinde çalışmıştır.

2000 yılında Haldız İnşaat’’da başladığı çalışma hayatına 2005 yılında TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş.’de Yönetici olarak devam etmiştir. TSKB’de çalıştığı süre boyunca birçok yatırım projesi, halka arz, özelleştirme kapsamında gayrimenkul değerleme ve geliştirme çalışmalarında görev almıştır. 2008 yılı itibariyle EVA Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş.‘de çalışmaya başlamıştır. Halen görevini devam ettirmektedir.

2009 yılında Sermaye Piyasası Kurulu tarafından verilen lisansı alarak Lisanslı Gayrimenkul Değerleme Uzmanı olmuştur. Değerleme Uzmanları Birliği (TDUB) üyesidir.

Özhan Yurtseven, Gayrimenkul sektörü konusunda birçok köşe yazısı ve makalesi bulunmaktadır.

 
Erdem Akyol Kıdemli Müdür, Proje Değerleme ve Danışmanlık

Erdem AKYOL, gayrimenkul sektöründe çok sayıda gayrimenkul ve gayrimenkul projesinin değerleme, geliştirme ve fizibilite çalışmalarında rol almış olup, yaklaşık 14 yıllık iş tecrübesine sahiptir.

2008 yılında dahil olduğu EVA Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık A.Ş. Proje Değerleme ve Danışmanlık Departmanı’nda “Kıdemli Müdür” olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Yıldız Teknik Üniversitesi, Şehir ve Bölge Planlama bölümü lisans programını tamamlamış olan Erdem Akyol’un, aynı zamanda Türkiye Sermaye Piyasası Kurulu’ndan Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı Lisansı bulunmaktadır. TDUB (Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği) üyesidir.

Maltepe Üniversitesi, İşletme Yüksek Lisans (MBA) programına devam etmektedir.

 
Evren Tüfekçi Kıdemli Müdür, Proje Değerleme ve Danışmanlık

Evren Tüfekçi, şirketimizde Proje Değerleme ve Danışmanlık Departmanı’nda “Kıdemli Müdür” olarak görevini yürütmekte olup, gayrimenkul özellikle değerleme, danışmanlık, iş geliştirme, proje satış/kiralama, gayrimenkul yatırım fonu yönetimi ve arazi geliştirme alanlarında yaklaşık 13 yıllık bir iş tecrübesine sahiptir.

Yıldız Teknik Üniversitesi Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği Bölümü mezunu olan Tüfekçi, 2010-2016 yılları arasında Eva Gayrimenkul Değerleme’de Lisanslı Değerleme Uzmanı ve Müdür Yardımcısı, 2016-2017 yılları arasında Bilfinger Real Estate’de Satış&Kiralama Müdürü pozisyonunda görev almıştır.

2017 yılında Eva Gayrimenkul Değerleme A.Ş. ailesine tekrar katılmıştır. Evren Tüfekçi Sermaye Piyasası Kurulu’nun vermiş olduğu Gayrimenkul Değerleme Lisansı’na sahip olup aynı zamanda TDUB üyesidir. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

 
Filiz Akkaya İzmir Bölge Müdürü, Eva Plus Bankalar Departmanı

EVA Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık AŞ. şirketinde “ Direktör” olup, İnşaat Mühendisi ve Gayrimenkul Değerleme Uzmani olarak 18 yılı aşkın iş tecrübesine sahiptir.

Akkaya, Lisansını Pamukkale Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünde yapmış ardından da Mühendislik Fakültesi Mekanik Anabilim dalında Yüksek Lisansını bitirmiştir.

İnşaat Mühendisi olarak sektörde 2 yıl görev alan Akkaya, ardından Türk gayrimenkul piyasasında gayrimenkul ve gayrimenkul projesinin geliştirme, yer seçimi, değerleme ve fizibilite konularında 12 yılı aşkın süredir çalışmaktadır.

2004-2006 yıllarında Denizli Yapı Denetim AŞ. de Kontrol Mühendisi olarak, 2006-2009 döneminde TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş.’ de Gayrimenkul Değerleme Uzmanı olarak görev almıştır. 2009-2011 yılları boyunca Reel Gayrimenkul Değerleme A.Ş.’de İzmir Şube Müdürü olarak görev yapmıştır. 2011 yılında Eva Gayrimenkul Değerleme AŞ. de göreve başlayan Filiz Akkaya halen aynı firmada Direktör olarak çalışmaktadır.

Sermaye Piyasası Kurulu Lisanslı Değerleme Uzmanı’dır. TDUB (Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği) ve TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası üyesidir.

Filiz AKKAYA’nın Gayrimenkul sektörü konusunda birçok köşe yazısı ve makalesi bulunmaktadır.