Euromoney’den EVA Gayrimenkul’e Üç Dalda Büyük Ödül...

Euromoney’den EVA Gayrimenkul’e

üç dalda büyük ödül

 

EVA Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık, Euromoney tarafından düzenlenen ankette gayrimenkul değerleme, araştırma ve  tüm değerlendirmeler kategorisinde “Türkiye’nin En İyi Danışmanlık Firması" seçildi.

 

EVA Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık A.Ş., finans dünyasının prestijli yayın organlarından Euromoney dergisi tarafından düzenlenen Euromoney's Real Estate Awards 2017” ödüllerinde  üç ayrı kategoride ödüle layık görüldü. EVA Gayrimenkul, “gayrimenkul değerleme”, “araştırma” ve “tüm değerlendirmeler” kategorilerinde “Türkiye’nin En İyi Firması” seçildi. 

 

Euromoney dergisi 1969 yılında İngiltere'de kurulan ve bugün 170’i aşkın ülkede finans ve iş dünyasıyla sermaye piyasalarının bir numaralı yayınlarından biri olarak önem taşıyor. Ödüller, Türkiye’de gayrimenkul sektörünün farklı alanlarında faaliyetlerini sürdüren şirketlerin ve bankaların katılımıyla gerçekleştirilen oylama ve anket çalışması sonucunda veriliyor. Bu yıl 13’üncüsü düzenlenen anket, 2.400’den fazla kişinin katılımı ile gerçekleşti.

 

Ödülle ilgili değerlendirmede bulunan EVA Gayrimenkul Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, “Bu aldığımız ilk ödül değil, son ödül de olmayacak. Geçmişte Euromoney’den dört yılda üç farklı kategoride toplam sekiz ödül aldık. Son aldığımız ödüllerle de Euromoney’den almış olduğumuz ödül sayımızı 11’e çıkartmış olduk. Bunların yanı sıra çeşitli uluslararası kurumlardan aldığımız ödüller de var. İşimizi iyi yapmaya devam ettikçe başka ödüller de alacağız” dedi.

 

Sektörün gelişmesi için “hep daha iyisini yapacağız” diyen Yazıcı, Türkiye’ye kendi alanlarında ödül getirmeye devam edeceklerini söyledi. Sektörün ulaştığı hizmet kalitesi hakkında da değerlendirme yapan Yazıcı, “Artık değerleme sistemi kendini her geçen gün daha da geliştirmekte ve dünya standartlarına yaklaşmaktadır.  Bugün birçok Türk sermayeli Değerleme ve Danışmanlık kurumu, artık Türkiye’de görev alan yabancı kökenli değerleme kurumlarından daha da fazla itibar görmektedir. Geçmişte aldığımız ödüller ve bu  ödül buna en güzel örnektir” yorumunda bulundu.

 

Yazıcı, şirket çalışanlarının gayrimenkul sektöründe uzun yıllardan beri tecrübe sahibi bir kadrodan oluştuğunu belirtti. EVA Gayrimenkul‘ün sadece değerleme çalışmaları ve raporlamaları değil, gayrimenkul projelerinin fizibilitesi, gayrimenkule dayalı hak ve faydaların değerlemesi,  konut, alışveriş merkezi, otel sektörü alanlarında araştırma ve raporlama çalışmaları da yaptığını ifade eden Yazıcı, şirketin Türkiye’de yatırım yapmak isteyen yerli ve yabancı kurum ve kuruluşlara sektörde öncü konumuyla danışmanlık hizmeti verdiğini,  aynı zamanda gayrimenkul sektörüne yönelik sektör raporları ve basılı yayınlar da sunduğunu belirtti.

 

EVA Gayrimenkul’ün gayrimenkul değerleme firması olarak Sermaye Piyasası Kurulu’nun ‘Lisanslı Değerleme Şirketleri’ listesinde olduğunu, ayrıca bankalara değerleme hizmeti verme yetkisine sahip olduğunu ifade eden Yazıcı, şirketin RICS (Royal Institution of Chartered Surveyors) tarafından Türkiye’de ilk kez “Regulated by RICS Certificate” kategorisinde tanımlanan değerleme şirketi olduğunu da sözlerine ekledi.

 

 

EVA Gayrimenkul Değerlendirme Danışmanlık Hakkında:

 

EVA Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık AŞ, gayrimenkul sektörün uzman isimleri tarafından 2008 yılında kuruldu. EVA, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından yetkilendirilen Değerleme Şirketlerinden olup ayrıca, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK)  tarafından finans kurumlarına,  “gayrimenkul, gayrimenkul projesi veya bir gayrimenkule  bağlı hak ve faydaların değerlemesi” hizmet verme yetkisine sahip şirketler arasındadır. Ayrıca uluslararası bir kurum olan RICS (Royal Institution of Chartered Surveyors) tarafından Türkiye’de “Regulated by RICS” olarak ünvanı verilen ilk kuruluştur.

 

EVA Değerleme’nin kendi alanında 13 adet uluslararası ödülü bulunmaktadır; 2011 senesinde Euromoney tarafından Değerleme Konusunda Türkiye’nin En İyi Gayrimenkul Danışmanlık Firması , 2013 senesinde Türkiye’nin En İyi  Danışmanlık, En İyi Araştırma  ve En İyi Değerleme Firması, 2014 senesinde ise “Türkiye’nin En İyi Gayrimenkul Araştırma Firması" ve 2016 ve 2017  yıllarında üst üste  Türkiye’nin En İyi Danışmanlık , En İyi Araştırma  ve En İyi Değerleme Firması ödüllerine layık görülmüştür. Ayrıca yine uluslararası bir kurum olan International Property Awards, EVA Gayrimenkul Değerleme Danışmanlığı 2013-2014 senesi ödüllerinde "Türkiye’nin En İyi Gayrimenkul Danışmanlık Firması" ve "Avrupa'nın En İyi Gayrimenkul Danışmanlık Firması"  2014-2015,  2015-2016 2016-2017 senesinde ise tekrar tekrar "Türkiye’nin En İyi Gayrimenkul Danışmanlık Firması"  olarak seçmiştir.

 

EVA Gayrimenkul Değerleme, her türlü gayrimenkul ve gayrimenkule dayalı hak ve faydaların değerlemesi, makine ve ekipman değerlemesi hizmetleri vermekte, gayrimenkul projelerinde fizibilite, şerefiyelendirme, yer seçimi analizi, çalışmaları yapmakta, en iyi ve en verimli kullanım etütleri hazırlamakta, finansal kurumlar için kredilerde yatırım ilerleme raporları hazırlanması hizmetleri vermektedir. Şirketin ortakları ve Yöneticileri arasında Türkiye’nin ilk  SPK Lisanslı Değerleme Uzmanlarından Cansel Turgut Yazıcı, Özdil Şahin, Özhan Yurtseven ve Zuhal Balsarı bulunmaktadır. Şirketin Türkiye Otel Sektörü Pazar Analizi Raporu, Türkiye Alışveriş Merkezleri Potansiyeli Analizi raporları, İstanbul Markalı Konut Piyasası Araştırma ve Öngörüler Raporu gibi yayınlanmış sektörel araştırma raporları vardır.