Anasayfa   |   İletişim   |   EvaPort   |   GDYS   |   MSYS Türkçe English العربية
Eva Hakkında

Yöneticilerimiz

Cansel Şirin Yazıcı
Genel Müdür, FRICS

1971 yılı doğumlu Yazıcı, lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde yapmış ardından da Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü Sermaye Piyasaları ve Borsa Bölümünde yüksek lisansını bitirmiştir.

Yazıcı uzun yıllar boyunca yabancı gayrimenkul şirketlerinde çalışmış, daha sonra Değerleme sektörünün Türkiye’de yasalaşması ile kariyerine bu sektörde devam etmiştir. Yazıcı 2008 senesinde EVA Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık AŞ adı ile kendi işini kurmuştur.  EVA bugün,  gayrimenkul değerleme ve danışmanlık, fizibilite çalışmaları ve pazar araştırmaları konusunda Türkiye’nin en önde gelen itibarlı şirketlerinden biridir.

Yazıcı, Eva’nın Yönetici Ortağı ve Genel Müdürüdür. Kendisinin Türkiye’de Gayrimenkul Yatırımları, geliştirme, danışmanlık ve değerleme alanında 23 yıllık iş tecrübesi bulunmaktadır. Yazıcı, ülkemizin ilk Sermaye Piyasası Kurulu Değerleme Lisanslı Uzmanlarından olup, aynı zamanda uluslararası bir mesleki unvan olan FRICS unvanına sahiptir.

Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği ilk Yönetim Kurulunda görev almış olan YAZICI, sektörün lider kurumlarından Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER)’ in de Yönetim Kurulu üyeliği yapmaktadır.

Yazıcı değişik kurum ve kuruluşlarda, üniversitelerde gayrimenkul, gayrimenkul değerleme ve proje değerleme üzerine çeşitli dersler vermekte,  değişik basın yayın organlarında ve platformlarda Değerleme ve Gayrimenkul üzerine yazılar yazmaktadır. Gayrimenkul sektörü ile ilgili yayınlanmış bir kitabı da bulunmaktadır.

Özdil Şahin
Genel Müdür Yardımcısı, Proje Değerleme ve Danışmanlık, MRICS

Özdil Şahin, Eva Gayrimenkul Değerleme şirketinde Proje Değerleme ve Danışmanlık Departmanından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. EVA’nın kuruluşundan bu yana şirketin yönetim kadrosunda yer almaktadır.

İstanbul Teknik Üniversitesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümünden lisans ve yüksek lisans derecesi bulunmaktadır.

Şehir Planlama, gayrimenkul/proje değerleme ve danışmanlık konularında toplam 16 yıllık bir iş tecrübesine sahiptir.

2000 senesinde Alp Mimarlar’da başladığı çalışma hayatına 2001 senesinde PLARD Şehir Planlama, Araştırma ve Danışmanlık şirketinde devam etmiştir.

2005-2008 döneminde TSKB Gayrimenkul Değerleme’de görev almış; proje değerleme, proje fizibiliteleri ve nitelikli gayrimenkul değerleme çalışmalarının yürütüldüğü Özel Projeler Departmanı’nda Yöneticilik görevini üstlenmiştir.

Şahin, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) lisanslı değerleme uzmanıdır. Değerleme Uzmanları Birliği  (TDUB) üyesidir.  Ayrıca kendisi değerleme alanında uluslararası önemli bir yetki lisansı olan MRICS unvanına da sahiptir.

Şahin‘in basılmış İngilizce-Türkçe Türkçe-İngilizce Gayrimenkul Terimleri Sözlüğü bulunmaktadır. 

Zuhal Balsarı
Genel Müdür Yardımcısı , İş Geliştirme

Zuhal Balsarı, EVA Gayrimenkul şirketinde Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

SPK Lisanslı Değerleme Uzmanı olup Gayrimenkul ve Proje Değerleme, Ekip Yönetimi, Değerleme Konusunda uzun yıllardır sektörde çalışmaktadır.

Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Lisans programından mezundur.

17 yıllık Gayrimenkul Sektörü tecrübesi bulunmaktadır Sektörde çalışılan süre içinde yer seçimi, değerleme, proje analizleri, değerlendirme ve şerefiyelendirme çalışmaları, piyasa etütleri ve halka arz değerleme işlemlerinde çalışmıştır.

1999 yılında Turyap Gayrimenkul Değerleme A.Ş.’de başladığı çalışma hayatına 2003 yılında TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş.’de Yönetici olarak devam etmiştir. TSKB’de çalıştığı süre boyunca birçok yatırım projesi, halka arz, özelleştirme kapsamında gayrimenkul değerleme ve geliştirme çalışmalarında görev almıştır. 2008 yılında Standard Ünlü Menkul Değerler A.Ş. ‘de Müdür olarak görev almıştır. 2011 yılı itibariyle EVA Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. ‘de çalışmaya başlamıştır. Halen görevini devam ettirmektedir

2004 yılında Sermaye Piyasası Kurulu tarafından verilen lisansı alarak Lisanslı Gayrimenkul Değerleme Uzmanı olmuştur. Değerleme Uzmanları Birliği  (TDUB) üyesidir. 

Gayrimenkul sektörü konusunda birçok köşe yazısı ve  makalesi bulunan Zuhal Balsarı Kadir Has Üniversitesi Gayrimenkul Varlık Değerleme programında, DUD, Lidebir, mühendislik odaları, banka  gibi bir çok kurum ve  kuruluşta değerleme ve gayrimenkul üzerine eğitimler vermiştir.

Özhan Yurtseven
Genel Müdür Yardımcısı, Teknik Departman

Özhan Yurtseven, EVA Gayrimenkul şirketinde Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

SPK Lisanslı Değerleme Uzmanı olup, İnşaat İzleme, Hakediş Kontrol, Satınalma Denetimi Hizmeti, Ekip Yönetimi ve Değerleme konusunda uzun yıllardır sektörde çalışmaktadır.

Kocaeli Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Lisans programından mezundur.

15 yıllık Gayrimenkul Sektörü tecrübesi bulunmaktadır Sektörde çalışılan süre içinde yer seçimi, değerleme, proje analizleri, değerlendirme ve şerefiyelendirme çalışmaları, piyasa etütleri ve halka arz değerleme işlemlerinde çalışmıştır.

2000 yılında Haldız İnşaat’’da başladığı çalışma hayatına 2005 yılında TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş.’de Yönetici olarak devam etmiştir. TSKB’de çalıştığı süre boyunca birçok yatırım projesi, halka arz, özelleştirme kapsamında gayrimenkul değerleme ve geliştirme çalışmalarında görev almıştır. 2008 yılı itibariyle EVA Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş.‘de çalışmaya başlamıştır. Halen görevini devam ettirmektedir.

2004 yılında Sermaye Piyasası Kurulu tarafından verilen lisansı alarak Lisanslı Gayrimenkul Değerleme Uzmanı olmuştur. Değerleme Uzmanları Birliği  (TDUB) üyesidir. 

Özhan Yurtseven, Gayrimenkul sektörü konusunda birçok köşe yazısı ve  makalesi bulunmaktadır. 

Şebnem Hasdedeoğlu
Kıdemli Müdür, Eva Plus Bankalar Departmanı

Şebnem Hasdedeoğlu, Yıldız Teknik Üniversitesi, Şehir ve Bölge Planlama bölümü lisans programını tamamlamış İstanbul Teknik Üniversitesi, Bölge Planlama yüksek lisans programına devam etmektedir.

Farklı şirketlerde ve Devlet kurumlarında profesyonel olarak 14 yıllık deneyimi mevcuttur. (İş yaşamı boyunca çalışılan şirketler ve Devlet Kurumları: Jens Prüm Architect, KKTC Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığına bağlı Turizm Planlama Dairesi ve İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığına bağlı Şehir Planlama Dairesi, Aktif Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık AŞ.)

2012 yılında dahil olduğu EVA Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık A.Ş.’de bankalar departmanında “Kıdemli Müdür” olarak proje değerleme ve gayrimenkul değerleme konularında bankalara, leasing firmalarına ve çeşitli özel şirketlere hizmet vermektedir.

Türkiye Sermaye Piyasaları Kurulu’ndan Gayrimenkul Değerleme Lisansı’nı almaya hak kazanan Hasdedeoğlu, TDUB (Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği) üyesidir.

Türkiye ve KKTC’de gayrimenkul, yönetim, şehir planlama ve mimarlıkla ilgili çeşitli seminerlere katılmıştır. EVA PLUS Bankalar Departmanında Genel Müdür Yardımcısı Zuhal Balsarı ile birlikte çalışmaktadır.

Erdem Akyol
Kıdemli Müdür, Proje Değerleme ve Danışmanlık

Erdem AKYOL, gayrimenkul sektöründe çok sayıda gayrimenkul ve gayrimenkul projesinin değerleme, geliştirme ve fizibilite çalışmalarında rol almış olup, yaklaşık 8 yıllık iş tecrübesine sahiptir. 2008 yılında dahil olduğu EVA Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık A.Ş. Proje Değerleme ve Danışmanlık Departmanı’nda “Kıdemli Müdür” olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Yıldız Teknik Üniversitesi, Şehir ve Bölge Planlama bölümü lisans programını tamamlamış olan Erdem Akyol’un, aynı zamanda Türkiye Sermaye Piyasası Kurulu’ndan Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı Lisansı bulunmaktadır.  TDUB (Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği) üyesidir. Maltepe Üniversitesi, İşletme Yüksek Lisans (MBA) programına devam etmektedir.

Evren Tüfekçi
Kıdemli Müdür, Proje Değerleme ve Danışmanlık

Evren Tüfekçi, Şirketimizde Proje Değerleme ve Danışmanlık Departmanı’nda “Kıdemli Müdür” olarak görevini yürütmekte olup, gayrimenkul özellikle değerleme, danışmanlık, iş geliştirme, proje satış/kiralama, gayrimenkul yatırım fonu yönetimi ve arazi geliştirme alanlarında yaklaşık 7 yıllık bir iş tecrübesine sahiptir. Yıldız Teknik Üniversitesi Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği Bölümü mezunu olan Tüfekçi, 2010-2016 yılları arasında Eva Gayrimenkul Değerleme’de Lisanslı Değerleme Uzmanı ve Müdür Yardımcısı, 2016-2017 yılları arasında Bilfinger Real Estate’de Satış&Kiralama Müdürü pozisyonunda görev almıştır. 2017 yılında Eva Gayrimenkul Değerleme A.Ş. ailesine tekrar katılmıştır.

Evren Tüfekçi Sermaye Piyasası Kurulu’nun vermiş olduğu Gayrimenkul Değerleme Lisansı’na sahip olup aynı zamanda TDUB üyesidir. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Şeyma Şehirli
Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü

Şeyma Şehirli, şirketimizde Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürlüğü görevini yürütmekte olup, Türk gayrimenkul piyasasında özellikle değerleme, danışmanlık, iş geliştirme ve arazi geliştirme alanlarında yaklaşık 7 yıllık bir iş tecrübesine sahiptir. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü mezunu olan Şehirli, 2009-2010 yılları arasında Çınar Gayrimenkul Değerleme A.Ş.’de Gayrimenkul Değerleme Uzmanı, 2010-2013 yılları arasında Eva Gayrimenkul Değerleme A.Ş.’de Lisanslı Değerleme Uzmanı ve  Yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2014-2015 yılları arasında Sur Yapı Endüstri Sanayi ve Ticaret A.Ş. şirketinde İş Geliştirme ve Arazi Geliştirme Departmanında görev almış olup 2016 yılında Eva Gayrimenkul Değerleme A.Ş. ailesine tekrar katılmıştır. Şeyma Şehirli Sermaye Piyasası Kurulu’nun vermiş olduğu Gayrimenkul Değerleme Lisansı’na sahip olup aynı zamanda TDUB üyesidir. İyi derecede ingilizce bilmektedir.

Filiz Akkaya
İzmir Bölge Müdürü, Eva Plus Bankalar Departmanı

Filiz Akkaya, EVA PLUS Değerleme Departman’ında “ Bölge Müdürü” olup, İnşaat Mühendisi ve Gayrimenkul Değerleme Uzmani olarak 12 yılı aşkın  iş tecrübesine sahiptir.

Akkaya, Lisansını Pamukkale Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünde yapmış ardından da Mühendislik Fakültesi Mekanik Anabilim dalında Yüksek Lisansını bitirmiştir.

İnşaat Mühendisi olarak Denizli Yapı Denetim Şirketinde 2 yıl görev alan Akkaya, ardından Türk gayrimenkul piyasasında gayrimenkul ve gayrimenkul projesinin geliştirme, yer seçimi, değerleme ve fizibilite konularında 10 yılı aşkın süredir çalışmaktadır. 2004-2006 yıllarında Denizli Yapı Denetim AŞ. de Kontrol Mühendisi olarak, 2006-2008 döneminde TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş.’ de Gayrimenkul Değerleme Uzmanı olarak görev almıştır. 2008-2011 yılları boyunca Reel Gayrimenkul Değerleme A.Ş.’de İzmir Şube Müdürü olarak görev yapmıştır.  2011 yılında Eva Gayrimenkul Değerleme AŞ. de “Bölge Müdürü” olarak göreve başlayan Filiz Akkaya Sermaye Piyasası Kurulu Lisanslı Değerleme Uzmanı’dır. TDUB (Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği) ve TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası üyesidir.

Zeynel Akkaya
Ankara Bölge Müdürü, Eva Plus Bankalar Departmanı

Zeynel AKKAYA, 1968 Ankara doğumlu olup, Selçuk Üniversitesi Harita Mühendisliği Lisans programından mezundur. SPK Lisanslı Değerleme Uzmanı olup gayrimenkul, proje değerleme, geliştirme ve değerleme konusunda 11 yıldır sektörde çalışmaktadır. Sektörde çalışılan süre içinde her çeşit gayrimenkul için değerleme raporu hazırlamış,  alışveriş merkezi, konut, residence, otel, ofis gibi çeşitli gayrimenkulleri geliştirmeye yönelik değerleme ve fizibilite çalışmalarında bulunmuş ve grup gayrimenkul değerleme çalışmalarında koordinatör olarak görev yapmıştır.

1991 yılında Ece San Grubunda  başladığı çalışma hayatına, 1995 yılında Seçilmiş Harita İnşaat Ltd. Şti. firmasında devam etmiştir. Bu süre zarfında alt yapı inşaatı, tatil köyü inşaatları, baraj ve sulama göleti inşaatlarında çalışmış, bir çok beldenin hali hazır harita yapımında, kamulaştırma çalışmaları, imar uygulamaları ve kadastro çalışmalarında harita mühendisi olarak görevde bulunmuştur. 2006 yılından itibaren ise TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş. Ankara Şubesinde değerleme uzmanı ve daha sonra yönetici olarak görev yapmıştır. 2011 ile 2013 yılları arasında Kalme Kurumsal Değerleme A.Ş. bünyesinde koordinatör olarak görev yapmış olup 2013 yılı itibariyle EVA Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. ‘de Ankara Şube Müdür olarak çalışmaya başlamıştır. Halen görevini devam ettirmektedir.

2009 yılında Sermaye Piyasası Kurulu tarafından verilen lisansı alarak Lisanslı Gayrimenkul Değerleme Uzmanı olmuştur. Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası ve Değerleme Uzmanları Birliği (TDUB) üyesidir. Gayrimenkul sektörü konusunda yasında yayınlanmış çeşitli yazıları bulunmaktadır.